AKP Koridorlarında Bu Fısıltı Kulaktan Kulağa Dolaşıyor: Vergi Paketini Kim Sızdırdı?

10haber yazarı Erdal Sağlam, bugünkü yazısında “Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Mayıs ayı sonunda yapılan 104 sayfalık vergi paketi sunumu önce parça parça, sonra tamamen basına sızdı. Bu sızıntının arka planında Mehmet Şimşek’ten memnun olmayan ve onu yıpratmaya çalışan AKP’liler var” iddiasında bulundu.

Sağlam, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a mayıs ayında yapılan 104 sayfalık vergi paketini basına sızdıranların Mehmet Şimşek’ten memnun olmayan ve yıpratmaya çalışan AKP’li isimler olduğunu belirterek, “Bir süredir bu yöndeki tavırlarını sürdüren mevcut yöneticilerin, özellikle iş dünyası tarafından tepki çekmesi muhtemel vergi düzenlemeleri nedeniyle, Bakan Şimşek’i zora sokup, maddelerin uygulanmasını önlemek için bunu yapmış olabilecekleri belirtiliyor” diye yazdı.

Taslakta bazı maddelerin değiştirilmesine kesin gözüyle bakıldığını kaydeden Sağlam, “Öğrendiğimiz kadarıyla taslakta yurt dışına çıkış harcı olarak 3 bin TL alınmasının önerildiği, ancak tartışmalar sonucunda bunun 1500 liraya inmesinin kararlaştırıldığını biliyoruz. Bunun gibi başka tartışmalı maddeler de taslakta yer alıyor. Bunun içinde bahşişlerden vergi alınması, kuryelerin vergi kapsamına alınması gibi maddeler bulunuyor” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir