ÖZEL – Beşiktaş’ta Vincent Aboubakar tehlikesi! İşte ayrılık şartı

Yeni sezona şampiyonluk hedefini gerçekleştirecek güçlü bir kadroyla girmeyi hedefleyen Beşiktaş’ta bazı oyuncularla ise en kısa sürede yolların ayrılması planlanıyor. Bu isimlerin başında Vincent Aboubakar geliyor.

Siyah-beyazlı yönetim, taraftarların da takımda görmek istemediği Kamerunlu golcüyü 3-4 milyon euro bonservis bedeli karşılığında elden çıkarmanın hesaplarını yapıyor. Brezilya’nın önde gelen kulüplerinden Gremio devre arasında Aboubakar için Beşiktaş’a resmi teklif yapmıştı. Ancak Gremio’nun bonservis teklifi siyah-beyazlılar tarafından yeterli bulunmamıştı.
Problem çıkarabilir

Vincent Aboubakar, Beşiktaş’tan yıllık 3 milyon 150 bin euro garanti ücretin yanı sıra süreye bağlı olarak maç başına 12 bin euro alıyor. Siyah-beyazlı yönetim, 32 yaşındaki deneyimli oyuncuyu yüksek maliyeti ve yetersiz performansı yüzünden elden çıkarmak istese de bu planı hayata geçirmek kolay görünmüyor.

Aboubakar’ın Beşiktaş’ta kazandığı ücreti yeniden cebine koyabileceği bir kulübe gitmek istediği öğrenildi. Tecrübeli futbolcunun bu seviyede bir teklif gelmemesi halinde ayrılık konusunda problem çıkarabileceği bildirildi. Yönetimin yeni teknik direktörün vereceği karara göre Aboubakar için yeni bir yol haritası belirleyebileceği de ifade edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir